FORSYCJA

FORSYCJĘ MOŻNA SPOŻYWAĆ na różne sposoby. Jako, że jest bogata również w witaminę C dobrze spożywać jej kwiaty na surowo jako dodatek do kanapek, sałatek ect. Można również parzyć ją jako herbatkę, ale wówczas witamina C zginie. Mimo to pozostanie wiele innych cennych składników. Czasem warto taki napar z forsycji wypić jako oryginalną pyszną herbatę. KWIATY FORSYCJI można spokojnie suszyć.
Póki cieszymy się świeżymi kwiatkami forsycji zajsdajmy się nią ile się da. Forsycja szybko przekwita więc najlepiej zebrać kwiaty i je wysuszyć. Forsycję najlepiej suszyć w ciemnym i przewiewnym miejscu. Przechowujemy ją w ciemnym pojemniku.
Forsycja zawiera 1% rutyny. Rutyna świetnie uszczelnia naczynia krwionośne oraz jest zbawieniem dla osób z rozszerzonymi naczynkami, żylakami. Dodatkowo zawiera kwercetynę, lignany, antocyjany, saponiny trójterpenowe. Wodno-alkoholowe wyciągi z kwiatów forsycji np. świetnie obniżają podwyższony poziom glukozy we krwi. Działa moczopędnie, oczyszczająco, uspakająjąco, przeciwalergicznie, przeciwzapalnie oraz rozkurczowo. Jeśli chodzi o walory odmładzające forsycji wpływa korzystnie na włókna kolagenowe i elastynowe w ciele a jak wiadomo kolagen i elastyna odpowiadają za spoistość, jędrność i gładkość skóry. Ma to również niebagatelny wpływ na stawy, i inne tkanki w organizmie. Forsycja opóźniena efekty starzenia, co jest bardzo cenną informacją.
DZIAŁANIE PRZECIWALERGICZNE FORSYCJI. Polega na jej zdolności do hamowania uwalniania histaminy, za co odpowiedzialne są flawonoidy i lignany, oraz konsekwencji do zmniejszenia i redukcji odczynów uczuleniowych. Dodatkowo zmniejsza odczucie bólowe i stany zapalne dzięki mechanizmowi hamowania cykloogenazy prostaglandynowej i lipooksygenazy. Oprócz wymienionego działania jak się okazuje Forsycja może leczyć wiele chorób w tym zapalne, marskość, stłuszczenia wątroby, wielkie autoimmunologiczne, przypadłości wątroby, gruczołów dokrewnych, nerek łuszczycę czy endometriozę. Możliwe jest to za sprawą obecności spirtny, która znajduje się właśnie w zdrewniałych częściach rośliny gałązkach. Najcenniejsze do tego są wiosenne jesienne gałązki forsycji oraz jej owoce przed otwarciem. Syringina posiada również wlaści przeciwnowotworowe.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sernik na zimno z brzoskwiniami .

SYROP Z ZIELONYCH ORZECHÓW WŁOSKICH.

KOKTAJL OWSIANY Z TRUSKAWKAMI